نقره و زیورآلات زاب

گالری نقره زاب

نقره چیست؟

نقره

نقره چیست؟

نقره چیست:

نقره که با علامت Ag شناخته می شود، یک عنصر شیمیایی پر مصرف و پر کاربرد در جهان است. نقره که یک فلز براق و جذاب، نرم و سفید رنگ است، بالاترین میزان رسانایی الکتریکی را در میان تمام عناصر و همین طور بیشترین میزان رسانا بودن گرما را در بین فلزات موجود داراست. نقره یکی از گرانبها ترین فلزات است که در طبیعت به صورت خالص و همچنین به صورت ناخالص و آلیاژ، به همراه طلا و دیگر فلزات در سنگ های معدنی موجود است. در سال های اخیر بیشترین استفاده از نقره در صنعت ساخت جواهرات، مدال، ظروف و لوازم غذاخوری در کنار مصارف الکترونیکی بوده است. یکی دیگر از کاربرد های مهم نقره، ساخت آینه و دوربین، ماده پر کننده دندان در دندان پزشکی و همین طور ساخت برخی آلات موسیقی است.

تولید جهانی نقره در سال های اخیر، بیش از 5 برابر تولید طلا بوده که نشان از کاربرد بالای این فلز با ارزش دارد. شایان ذکر است که ارزش نقره در یکصد سال اخیر بسیار تغییر نموده و بر ارزش آن روز به روز اضافه گردیده است. شاید جالب باشد بدانید رتبه بیشترین تولید نقره در جهان را مکزیک با 4500 تن و در رتبه های بعدی، پرو و چین در اختیار دارند.

جواهرات نقره علاوه بر اینکه بسیار زیبا و درخشان هستند، دوست سلامتی شما نیز می باشند. بر اساس پژوهش های متعددی که توسط محققین انجام گردیده، نقره دقیقا بر عکس طلا که روند ارگانیسم بدن را زیاد می کند، آرامش بخش است. بنابراین زمانی که نقره با پوست شما تماس دارد، باعث انباشت انرژی در بردن شما گشته، حالات کسالت اور را از شما دور نموده و به شما احساس فرش بودن و نیروی تازه می دهد. نقره همچنین به شما کمک می کند، روی افکار خود متمرکز گردید که تاثیر بسیار خوبی در تصمیم گیری شما در زندگی خواهد داشت.

محققین همچنین بیان نموده اند که بدن انسان به فلز نقره نیاز دارد زیرا نقره برای تشکیل استخوان و ترمیم پوست حیاتی است، خواص ضد عفونی کنندگی داشته و بیش از 600 نوع میکروب را از بین می برد. در ادامه به طور دقیق تر به اثرات نقره بر روی بدن انسان می پردازیم:

  • پوشیدن انگشتر نقره در انگشت مخصوص انگشتر در دست چپ یا راست، باعث حذف باعث حذف انرژی اضافی در گردش خون شما شده و در نهایت فشار خون شما کاهش می یابد.
  • پوشیدن انگشتر بر روی انگشت اشاره هر دو دست به طور باور نکردنی می تواند بر روی کارکرد دستگاه گوارش شما تاثیر بگذارد.
  • پوشیدن یک حلقه نقره بر روی انگشت کوچک دست چپ باعث تقویت عملکرد قلب می شود.
  • نقره یک خاصیت باور نکردنی دارد و آن این است که اگر در بدن شما مشکلی وجود داشته باشد، رنگ نقره تیره می شود. این یک خاصیت فوق العاده در یک فلز تزیینی است که در هیچ فلز دیگر یافت نمی شود.
  • اگر رنگ نقره از حد معمول روشن تر گردد، می تواند حاکی از یک بیماری کلیوی جدی باشد، زیرا عرق کردن باعث آزاد شدن مواد حاوی نیتروژن می شود که با نقره واکنش داده و باعث روشن تر شدن رنگ آن می شود.
  • دارو های پزشکی که محتوی نقره هستند، بر خلاف آنتی بیوتیک ها، خاصیت ضد باکتری قوی تری دارند و همین طور باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن، نمی گردند.
  • پوشیدن گردنبند نقره، باعث آرامش اعصاب می گردد.

با توجه به آنچه بیان گردید، نقره موارد مصرف بسیاری دارد که این مصرف روز به روز در حال افزایش است. علاوه بر مصارف بسیاری که در صنعت دارد، در مصارف تزیینی و زیبایی هم بسیار پر طرفدار است. جالب تر این موضوع است که در کنار همه مصارف، خواص مفید پزشکی که بالاتر ذکر شد را نیز داراست.

بسیاری از جواهر فروشان اذعان دارند که درخواست خرید نقره در بسیاری از نقاط جهان از طلا فراتر رفته است که عدد این افزایش در سال های اخیر بالغ بر 30 درصد می باشد که دلایلی همچون علاقه هر دوجنسیت به آن، انعطاف پذیری، شکل پذیری و همچنین محکم بودن آن، دارد. نقره علاوه بر محبوبیتی که اکنون در سراسر جهان پیدا نموده است، در زمان های دور هم محبوبیت بسیاری داشته زیرا در ساخت جواهر آلات سلطنتی و پادشاهی از آن استفاده می شده است.

در سال های اخیر افراد نامی در حوزه طراحی جواهرات همچون، مایکل گود و دیوید یورمان به مطالعه و آزمایش بر روی نقره پرداخته و توانستند انقلابی در طراحی و ساخت جواهرات نقره ایجاد نمایند.

این بود مقاله نقره چیست

طراحی سایت توسط آمازین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما آنلاین هستیم